Z dziećmi dookoła świata

IMG_3168 Wszystkim tym którym marzy się podróż dookoła świata mogą jej odrobinę zasmakować w Centrum Hewelianum. To kolejna wystawa, która nas wciągnęła na długo, chociaż co to jest 5 godzin na podróż dookoła świata.

Nasza planeta jest tak niesamowita i zróżnicowana, każdy kontynent, kraj jest inny. Różne są krajobrazy, zwierzęta, ludzie i zwyczaje. Tu można troszkę zasmakować tej różnorodności.

Wita nas wybuch wulkanu, trzęsienie ziemi i zaćmienie słońca. To nasza planeta, piękna i przerażająca. Pomimo rozwoju technologi, potrafimy wiele rzeczy przewidzieć, opanować, ale wciąż są żywioły które nas pokonują.

Azja to kuchnia pachnąca przyprawami, piękne ogrody i zróżnicowana przyroda. Są wysokie Himalaje i fascynujące głębiny jeziora Bajkał. Dzieci mogą spróbować jeść pałeczkami, zachwycić się kwitnącą wiśnią i podróżować przyrodniczą windą.

IMG_3161Afryka dzika z burzą piaskową, niesamowitymi zwierzętami i kopalniami diamentów. Czy łatwo jest skradać się cicho jak lew? Dlaczego wielbłąd tak dobrze radzi sobie na pustyni? Jak wygląda największy diament? Odkrywanie tego wszystkiego to dopiero przygoda.

Australia i Oceania to płonące krzewy, aborygeni i zaskakująca przyroda. Jakie niespodzianki kryje jajo – co się ze mnie wykluje pyta? Dziobak, struś, a może krokodyl? Największa atrakcja to huragan, kto chce zasmakować jego powiewu?

Antarktyda to kraina lodu. Jest lodowa skała i igloo. Siedząc w środku można zobaczyć ile pracy wymaga zbudowanie takiego domu.

następnie wita nas las tropikalny Ameryki Pd. Grząski teren, gęsta roślinność, piękne zwierzęta i przerażające owady. Ten las pełen jest dźwięków. Kto sobie poradzi w dźwiękowym memo?

Ameryka Pn. to wielki kanion i niesamowity most spowity w chmurach.

IMG_0009Na koniec Europa– kolebka kultury, sztuki, kontynent wielkości Kanady, z licznymi państwami i językami. Kto do nas mówi w czerwonej budce telefonicznej? Ile języków jesteśmy w stanie rozpoznać?

Dzieci było zafascynowane, wszystkiego musiały spróbować, dotknąć. Takie spotkania dostarczają dużo wiedzy i pobudzają ciekawość świata.

Na koniec jeszcze w Laboratorium „Podróże Pana Kleksa” na dopełnienie tematu. Zabawy z poznawaniem kontynentów- bo globus to taka piłka do nauki i do zabawy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.