Zbudujemy szałas

photoLas jest wspaniałym miejscem zabaw, można się wybiegać, jeździć na rowerze, budować z szyszek, malować na ziemi, bawić w berka, lub zbudować szałas.

No właśnie, budowa szałasu to dopiero jest świetna zabawa. My jeden z częściej odwiedzanych szałasów znaleźliśmy 2 lata temu. Tak – tyle już przetrwał, jestem pełna podziwu, że żadna ludzka i nieludzka siła go nie naruszyła. Nie ma to jak solidna konstrukcja ;). Oczywiście co jakiś czas coś tam dorzucaliśmy, posprzątaliśmy, wygarnęliśmy liście itp. Dzieci chętnie tam się bawią, gotują zupę z liści w jamkach drzewa, grabią ścieżki.

W  zeszły weekend jednak nas wzięło na rozbudowę. Pierw miał być trochę poszerzony, jednak gdy tata dotachał wielką choinę powstał kolejny pokój i zadaszony przedpokój. I tak nagle z małego szałasu powstało 3-pokojowe schronienie. Sporo gałęzi i mamy super mieszkanko :). Jeszcze  pracy nas czeka przy uszczelnianiu, wyposażeniu, ale sezon się dopiero zaczyna. To dopiero będzie zabawa.zdjęcie-8

photo-3

Category: gry i zabawy  Tags: , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.