365 zabaw dla bystrych brzdąców – S. Ellison

Treść

Tym razem proponuje książkę z pomysłami zabaw dla małych brzdąców. Zawiera ona krótkie opisy prostych zabaw, które potrafią zainspirować zmęczonego rodzica jak i dziecko pragnące wiecznie nowych doświadczeń. Zawiera również porady jak połączyć rolę rodzica z obowiązkami domowymi i pracą.

To bardzo pomocne źródło inspiracji. Zabawy podzielone są na różne kategorii, więc łatwo odnaleźć pomysł na daną chwile. Ponadto zawiera ciekawe przykłady, jak przez zabawę nauczyć dzieci porządku, higieny itp. Czasem wystarczy samemu ruszyć głową, by zamienić rutynę w zabawę, ale gdy już przemęczona głowa nie podrzuca nam pomysłów warto mieć taką pomoc techniczną. Zamiast kupować dziecku nową zabawkę, „by mieć je na jakiś czas z głowy” można zaproponować mu wspaniałą zabawę przy użyciu sprzętu domowego, a często również niepotrzebnych rzeczy jak pudełka po butach, czy gazety reklamowe.

Wygląd

Teraz trochę o wrażeniach estetycznych. Lektura pomimo że dość gruba jest bardzo lekka, wykonana jest bowiem z cienkich, nie bielonych kartek, które bardzo lubię. Każdy temat, zabawa opisany jest w zwięzły sposób na jednej stronie, co ułatwia szukanie i jest miłe w odbiorze. Tematom towarzyszą niewielkie „dziecięce” rysunki odzwierciedlające treść.

W skrócie – wydanie nie jest albumowe, pokazowe, lecz wygodne i praktyczne.

Przykładowe tematy:

– rytuały dnia codziennego,

– ozdabiamy pokój,

– pora na ruch,

– muzyka i piosenki,

– imprezy i przyjęcia,

– zabawy z rodzeństwem; dziadkami,

– a ponadto – Jak wytrzymać z maluchem i nie zwariować? 

Category: gry i zabawy, książki
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.